Ankieta: Kto wygra Puchar Świata w skokach narciarskich 2022/23
229-652
Anders Jacobsen
cLouxXx
Fabregas
Friwer aka SkoczeK
jarek21cr
skijumphaxball
inny zawodnik
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
„SNH News” 2/2022 - „Szesnastka czelendż - Puchar Świata 2022/23”
#1
Popularne wyzwanie ,,Sixteen challenge" u nas przybiera inną formę. Mianowicie szesnastego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Prawie osiem miesięcy czekaliśmy na to, co tygryski lubią najbardziej, czyli zima i zmagania w białym anturażu. Czy może nas jeszcze coś zaskoczyć? Czy czeka nas coś nowego? Czy rywalizacja będzie emocjonować zawodników przez najbliższe kilka miesięcy? Krótko: tak. Zatem krótko przed startem sezonu nie pozostaje nic innego jak wprowadzić Was w to, co będzie się działo w 16. sezonie Pucharu Świata.


I i II PERIOD - CZYLI LETNIE GRAND PRIX
Zdecydowana większość zawodników ten okres poświęciła na odpoczynek. Dobitnym przykładem tego jest niezbyt pokaźna frekwencja, która w żadnym konkursie nie osiągnęła dwucyfrowej wartości. Nie zmienia to faktu, że przez cały cykl walka o triumf była zacięta. W dużej mierze za sprawą dobrej postawy Friwera aka SkoczKa i skijumphaxballa, którzy zmieniali się na pozycji lidera ,,generalki". Ostatecznie oboje musieli uznać wyższość cLouxXxa, który wygrał cztery ostatnie konkursy z rzędu (łącznie pięć z jedenastu) i obronił tytuł wywalczony na wiosnę. Skijump zdołał obronić drugą lokatę, zaś przed Friwera wskoczyć zdołał Siatko, który jako jedyny wystartował we wszystkich zawodach LGP. Na szczegółowe podsumowanie cyklu odsyłamy do artykułu Pana Siatko: http://snh.cba.pl/showthread.php?tid=2218

KALENDARZ
W tym sezonie czekają nas łącznie:
- 34 konkursy indywidualne (31 Pucharu Świata, 2 Zimowych Igrzysk Olimpijskich; 1 Mistrzostw Świata w lotach narciarskich; z czego 5 na skoczniach do lotów)
- 2 konkursy drużynowe (1 Zimowych Igrzysk Olimpijskich; 1 Mistrzostw Świata w lotach narciarskich)
- co najmniej 7 serii kwalifikacyjnych (4 Turnieju Czterech Skoczni, 3 RAW Air).
Rywalizacja rozpocznie się w Niżnym Tagile, a zakończy w Planicy.
Państwa organizatorzy:
[Obrazek: 22px-Flag_of_Germany.svg.png] - 8 konkursów (Klingenthal, Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen, Willingen)
[Obrazek: 22px-Flag_of_Norway.svg.png] - 6 konkursów (Lillehammer, Oslo, Vikersund)
[Obrazek: 22px-Flag_of_Austria.svg.png] - 4 konkursy (Innsbruck, Bischofshofen)
[Obrazek: 22px-Flag_of_Poland.svg.png] - 4 konkursy (Wisła, Zakopane)
[Obrazek: 22px-Flag_of_Finland.svg.png] - 4 konkursy (Kuusamo, Lahti)
[Obrazek: 22px-Flag_of_the_People%27s_Republic_of_China.svg.png] - 3 konkursy (Zhangjiakou)
[Obrazek: 22px-Flag_of_Russia.svg.png] - 2 konkursy (Niżny Tagił)
[Obrazek: 22px-Flag_of_Japan.svg.png] - 2 konkursy (Sapporo)
[Obrazek: 22px-Flag_of_Slovenia.svg.png] - 2 konkursy (Planica)
[Obrazek: 20px-Flag_of_Switzerland.svg.png] - 2 konkursy (Engelberg)

PROGNOZA
Sezon olimpijski zawsze jest szczególny. Nic nie jest w stanie równać się z prestiżem triumfu w tej imprezie, która teraz odbędzie się po raz czwarty, ponownie w Azji. Natomiast wiadomo, że turnieje jednodniowe mają swój odmienny schemat, a w zasadzie jego brak. Nie wiadomo, czy ponownie czarodziej haxball nie wyciągnie królika z kapelusza, jak niegdyś Dawidoxa w Pjongczang. W pozostałych imprezach zmagania będą toczyły się przynajmniej w kilku seriach: tradycyjnie na pierwszy ogień Turniej Czterech Skoczni. Po ZIO w Chinach krótszy tym razem niż zwykle Raw Air, gdzie zawodnicy walczyć będą tylko we trzech konkursach. Zaraz po nim batalia w Vikersund, które tym razem nie będzie kończyło wspomnianego cyklu, a gościć będzie MŚ w lotach. Kolejno graczy czekać będzie czterokonkursowy akord, którego stawką będzie Mała Kryształowa Kula. 

ZAWODNICY
Do grona faworytów w tym sezonie na pewno trzeba będzie zaliczyć tych, którzy solidnie wypadli w LGP. Przede wszystkim skijumphaxball, który w poprzednim sezonie już stanął na podium klasyfikacji generalnej, a teraz, o ile będzie jeszcze regularniejszy, to może wyrastać na kandydata do Kryształowej Kuli. ClouxXx i Friwer aka SkoczeK są w stanie namieszać w czołówce - ten pierwszy będzie chciał pokazać, że jest w stanie przenieść w końcu genialną dyspozycję z igielitu na śnieg, a drugi, że przy większym zaangażowaniu ma ambicję by pokonywać najlepszych. Młodzi gniewni mają na pewno więcej animuszu, ale doświadczenia i umiejętności przemawiają po stronie ,,starych wyg" jak zwycięzcy ostatnich Pucharu Świata: Fabregas, 229-652, Anders Jacobsen, jarek21r. Pytanie, czy będą skorzy ponownie brać udział w całej morderczej kampanii, której rywalizacji smak już doskonale znają. Wielce prawdopodobne, że będą oni jednak skupiali się na głównych imprezach sezonu. Warto będzie zwrócić uwagę na objawienie poprzedniego sezonu - Siatko, który stale czyni postępu i być może już w tej kampanii powalczy o najwyższe laury. Z zawodników drugiej linii w gronie osób, które będą się wyróżniać, można wymienić dominikabossapl oraz doświadczonego Matixoo. 

WYWIADY
(zachowano oryginalną pisowię)

Dominos
AJ: Nowy sezon w natarciu. Dominos, proste pytanie na początek: jak forma?
D: forma wyśmienita jestem pewien że pokonam te wszystkie ogórki co skaczą jak by kot ich fejkował. Najgorxniejszy dla mnie będzie jarek który może być jeszczesilnijeszy niz zwykle
AJ: Dość dawno Cię nie widzieliśmy. Ostatnie Twoje starty to sezon 2020/21. Teraz czułeś chęć powroty do rywalizacji na stałe czy raczej okazyjne występy?
D: Obecnosc jareczka oraz franca i czarka mnie napedza wiec do czasu gdy oni będą skakać to na stale w innym przypadku niestety okazyjne
AJ: Masz jakiś cel na ten sezon? Warto nadmienić, że Twój jedyny sukces to igrzyska olimpijskie i brązowy medal w Korei. Powtórka możliwa w Chinach?
D: moim celem jest udowodnienie że nadaje się na jednego z członków elitarnej drużyny norwegii jak to udowodnie to medal równiez będzie

AJ: W Norwegii chyba poziom sportowy nie jest głównym kryterium doboru, ale może dyspozycja sprawi, że nie tylko ta reprezentacja będzie się o Ciebie zabiegać - czego życzę. Mówiłeś, że najbardziej obawiasz się jarka - kogoś poza nim wskazałbyś jako faworyta sezonu?
D: Wydaje mi się ze nikt poza nim nie będzie się liczył

AJ: Przed sezonem, jak spędzałeś czas? Kiedy podjąłeś decyzję o powrocie?
D: Przed sezonem głównie obalałem komunę i przeglądałem zdjęcia patrycjj mołczanow a decyzję podjąłem kiedy usłyszałem o formie jarka

AJ: Być może te nieszablonowe zajęcia sprawią, że ktoś usłyszy i zapamięta Twoją osobę. Dziękuję za rozmowę, Dominosie! Udanego sezonu.
D: dziękuje i nawzajem 


Friwer aka SkoczeK
AJ: Puchar Świata 2022/23 rusza. Jakie nastroje niesie ze sobą piąty zawodnik poprzedniego sezonu Friwer aka SkoczeK?
F: Witam wszystkich czytelników, w poprzednim sezonie wystąpiłem w zaledwie 17 konkursach, z wynikiem 12 podiów. Myślę, że forma jest świetna, śmiało mogę zaryzykować stwierdzeniem, że przy wszystkich moich konkursach na spokojnie moglibyśmy w poprzednim sezonie dać świetną walkę o KK z jareczkiem. Wszystko za sprawą godzin w których odbywają się konkursy, które nie zawsze mi pasują.
AJ: Zatem w tym roku możemy się spodziewać Friwera w jeszcze lepszej formie? Mamy w końcu masę imprez. Które trofeum będzie najbardziej pożądane przez Ciebie?
F: Myślę, że umiejętności mam, żeby powalczyć o każde trofeum, wszystko zależy tylko od frekwencji, najbardziej chciałbym zdobyć to co z Igrzysk Olimpijskich, indywidualnie jak i drużynowo, bo mamy sekretną reprezentację, która namiesza w każdym drużynowym konkursie.
AJ: W LGP forma była równie wysoka. Rozumiem, że akumulatory i tryb ,,zawody" na fula? 
F: Nie gwarantuję, że będę na każdym konkursie, żeby powalczyć o KK, ale to co do zdobycia np. TCS, Raw Air, IO, to postaram się nie oddać nikomu. Więc tak jak Pan napisał. Jazda z k..
AJ: Koledzy z padoku na pewno się ucieszą. A jaki masz plan odnośnie przygotowań: całkowicie spontanicznie czy odpowiednie działania dla przygotowania umysłu oraz ciała?
F: Myślę, że nie mam takowych planów przygotowań, gdyż nie ciąży na mnie słynna "presja" i gdy nadchodzi mój moment skoku, to po prostu pokazuję na co mnie stać.
AJ: Faworyta wskazałeś - jarek21cr. A jakieś inne nazwiska brałbyś pod uwagę w walce o czołówkę? Może masz jakiś cichy typ?
F: Faworytem jestem zawsze ja i jarek, rozni nas tylko frekwencja, ktora on ma, a ja nie do konca. Smialo moge powiedziec, ze mamy zrownane umiejetnosci i nikt raczej sie o te stwierdzenie nie pogniewa. Wszystko na SNH tyczy się frekwencji, siatko może zostać czarnym koniem sezonu, gdyż takową posiada. Skijump na pewno powalczy, zawsze jest to mocny zawodnik umiejętnościami i frekwencją. cLouxXx, 229, moj serdeczny przyjaciel Fine Klimas to rowniez czolowi zawodnicy. Fabregas, obecnie "imprezowicz" (też pozdrawiam), to też zawodnik, który postara się pozabierać wszystko z imprez. Jeśli mam typować podium, zwracając moją uwagę na frekwencję i umiejętności to jeśli jarek jednak będzie skakał cały sezon, to tym razem skijump ostro powalczy z nim o KK, na 3 miejscu widze clouxa, a siatko nadrabiajacy frekwencja moim zdaniem zakreci sie gdzies w okolicy 4 miejsca. Ja, jesli znowu przeskocze tylko pol sezonu, to widze siebie gdzies znowu na 5 lub 6 miejscu.
AJ: Zimowe wieczory robią klimat. Latem jest zupełnie inna atmosfera. Jakbyś ocenił, porównał te dwa anturaże?
F: Na pewno zimą jest większa frekwencja na SNH, i to te zimowe sezony PŚ cenią sobie bardziej skoczkowie. Gdyż też zaczynają się skoki narciarskie i część użytkowników przypomina sobie o nich.
AJ: Zatem, jak Friwer zachęci do weekendowych zawodów?
F: Napisałbym, żeby napić się zimnego piwka przed skokiem i potem złapać za narty, jak niegdyś Piotrek Żyła przed swoim, ale niestety nie wszyscy skoczkowie są tutaj pełnoletni.
AJ: To dla nich soczek z guawy. Dzięki, Friwer! Powodzenia w sezonie!
F: Dzięki, pozdrawiam szczególnie moich serdecznych przyjaciół i innych narciarskich skoczków z tej całej społeczności.

jarek21cr
AJ: Obrońca trofeum, jarek21cr. Druga Kryształowa Kula z rzędu - taki jest plan?
J: Mam taki plan ale może być ciężko go zrealizować ale będę walczył do końca.
AJ: Co może stanąć na przeszkodzie? Rywale - którzy? Czy jednak sam Jarek może siebie tylko pozbawić triumfu?
J: Zapowiada się ciężki sezon z dużą frekwencja. Z rywali którzy mogą się liczyć to mogę wymienić dwóch kolegów z kadry Andersa i Cieslok a z pozostych ekip grozni będę cyferek i Fabregas pod warunkiem że wytrzymają Presję bo z głową u nich coraz gorzej.
AJ: Poza Pucharem Świata, które trofeum będzie dla Ciebie najcenniejsze? W tym sezonie cała masa atrakcji.
J: Zdecydowanie Igrzyska Olimpijskie choć fajnie byłoby obronić TCS.
AJ: Jak spędzałeś czas przed sezonem?
J: Miałem długie wakacje od skoków tego mi było potrzeba.
AJ: Co sprawia, że tak długo skaczesz i to dopiero teraz osiągasz najlepsze rezultaty? Widzimy, że wieku młodych adeptów często szybko rezygnuje z dalszej kariery bądź jest ona nieregularna. Jakaś rada od wujka Jarka?
J: W skokach ważne jest opanowanie na konkursie i tego nie da się wyuczyć na treningu tylko trzeba setek skoków na konkursie i też porażek bo każda porażka daje jakąś lekcje.
AJ: To na koniec: lepiej skacze Ci się zimą czy latem w Pucharze Świata?
J: Zima zdecydowanie
AJ: Nie pozostaje nic innego, jak życzyć udanego sezonu! Dziękuję, Jarku! Do zobaczenia!
J: Dziękuję. Pozdrawiam

Franc
AJ: Nowy sezon Pucharu Świata czas zacząć! Dla Franca będzie to już...trzynasty sezon w karierze. Jesteś weteranem narciarskiego padoku. Czujesz się trochę jak taki Janne Ahonen haxballa?
F: No nie powiem czuje sie tak gdzie nie powiem ja jako weteran pod wzgledem lat skakania mam dużo wyskakane bo jak się nie mylę ponad 6 lat i jeśli dla mnie to 13 sezon pucharu swiata to musi być szczęśliwy i pokazac się jako weteran na tle nowych młodych skoczków
AJ: Co zatem sprawia, że masz w sobie motywację do dalszego skakania? Powiedzmy szczerze, że zdobywanie trofeum nie jest u Ciebie najważniejsze.
F: powiedzmy sobie szczerze dla mnie motywacja do dalszego skakania na snh jest to ze chce sie zapisać jako dobry skoczek jako bardzo dobry skoczek byc taka legendą dla młodych skoczków który sobą i swoją determinacją i wolą wali wystartował w wielku sezonach pucharu świata będąc skaczącą legendą dla młodych skoczków którzy powinni sie uczyc doświadczenia od weteranów a na prawdę chce się dobrze zapisać w kartach histori jako fenomenalny skoczek na snh aby młodzi skoczkowie słyszeli że taki skoczek był i skakał

AJ: Mam pomysł jak możesz to zrobić - cztery medale na czterech kolejnych igrzyskach olimpijskich. W tym sezonie w Pekinie czeka nas rywalizacja o tytuł mistrza olimpijskiego - Ty już takowy posiadasz. Nastawiasz się na taki wynik?
F: ja powiem tak nastawiam sie na taki wynik bo wiem ze stać mnie na zbudowanie formy do sezonu olimpijskiego i wiem ze taka forma przyjdzie a zodywajac tyle medali na pewno bym się zapisał jako legenda i skoczek na snh pokazujać młodym adeptom ze stary wyga jeszcze ma siłe skakać i walczyc o kolejne medale

AJ: Postawiłeś sobie jakieś konkretne cele na ten sezon?
F: dla mnie takim świetnym miejsce wynikiem dla mnie by była pierwsza 6 lub 5 aby mieć dobrą pozycje walki o 3 miejsce w ps oraz walczyć w TCS w pś w lotach oraz w row air

AJ: W zeszłym sezonie pojedyncze zawody. W LGP też kilka startów. Rozumiem, że przerwa od zmagań pozwoliła zresetować cały układ psychosomatyczny?
F: ja odnosiosę się do tego na pewno muszę wystartować w tych 4 sezonach puhcharu swiata aby móc swój jubileusz swietować pod wzgledem skakania w snh a z tego co wiem w 2026 roku będzie równe 10 lat jak skakam i dla mnie to będzie złoty sezon w te 4 lata pokaża jak to będzie u mnie z forma w ps i lgp oraz jak do tego podejdę psychicznie

AJ: Bardzo dalekosiężne plany. Wówczas to będziesz już niczym Kasai. Ale jeszcze słów kilka powiedz o teraźniejszości. Kto wygra Kryształową Kulę Twoim zdaniem? Kto będzie się o nią bił?
F: po mojemu jeśli chodzi forme to bić o nia będzie Jarek na pewno Anders i wsród kandydatów do kuli bym dał clouxa Smile  Kto wiem moze będzie mieli pierwszego skoczka który skacze tyle i ma jeszcze motywacje do skakania a wtedy będe wielkim weteranem niczym Ahonen czy Noriaki Kasai Smile

AJ: To jak Franc zapowie nowy sezon Pucharu Świata? Proszę, ,,mikrofon" jest Twój.
F: Ja chciałbym zachęcić cała redakcję wszystkich zawodników oraz widzów do śledzenia inaguracji sezonu ps 2022/23 będzie wielu zawodników będzie piękna walka czysta walka oraz wielu weteranów którzy będa stawać w szranki z młodymi zawdonikami a to kto wygra pś pokaże cały sezon pozdrowienia dla kibiców zawodników oraz całej redakcji SNH wasz ulubieniec Franc Smile

AJ: Dziękujemy pięknie, Franc! Udanego sezonu! Do zobaczenia na skoczni!
F: dziekuje bardzo do zobaczenia na finskim obiekcie ruka tunturi w Kussamo w następny weekend Smile Do zobaczenia Smile


PYTANIA:
1.Na którym trofeum/imprezie zależy Ci najbardziej?
2.Rywalizacji, na której skoczni oczekujesz najrzewniej?
3.Jakie są Twoje cele na ten sezon?
4.Jakiej średniej frekwencji na zawodach się spodziewasz?
5.Innowacja, którą chciałbyś zobaczyć na forum/podczas konkursów?
[Obrazek: logo.png]

                                                                                                                                                                                                                                                                                        EJDŻEJ
Odpowiedz
#2
świetny artykuł, dodaje życia na forum. Bardzo mi się spodobał i już w tym momencie zapraszam na podsumowanie pierwszego weekendu Pucharu Świata, które zostanie opublikowane po zakończeniu konkursów w danym weekendzie. Planowana publikacja jest cykliczna co tydzień, wyjątkiem będzie Mśwl i wiadomo IO oraz Raw Air, gdyż tam będzie publikacja się nieco różniła od zwykłych konkursów, a co do pytań, bo chyba trzeba napisać tutaj w komentarzu na nie odpowiedzi, no to:

1. Igrzyska Olimpijskie
2. Jak co roku, Planica i wojna o rekord świata
3. Regularne startowanie, mam na myśli wymarzone 31/31 w PŚ no i walka w każdym konkursie o podium.
4. Słabej niestety, myślę, że 7 albo 8 graczy.
5. Jako moderator, głos pozostawiam użytkownikom w tej sprawie Smile.
Odpowiedz
#3
1.Puchar Świata
2.Zakopane
3.Oddać w każdym konkursie dwa dobre skoki
4.15-20 osób
5.Bot do mierzenia odległości
Odpowiedz
#4
1. Igrzyska Olimpijskie
2. Innsbruck Smile
3. W tym sezonie nie mam narzuconych sobie już żadnych celów indywidualnych, skakanie 4fun wystarczy, drużynowo walczyć o medale na każdej imprezie z wielką Finlandią.
4. 5-10 osób
5. Szczerze nie wiem
REKORD ŻYCIOWY: 248,5m (VIKERSUND HS240) (11.09.2022r.)


ROZPOCZĄŁ KARIERĘ: 1.01.2016r.
SKOŃCZYŁ KARIERĘ: 9.06.2024r.

Odpowiedz
#5
1 puchar świata i igrzyska olimpijskie
2 Zakopane
3 mój cel pierwsza 3 lub 6
4 powyżej 20 osób
5 punkty za wiatr i pomiar wiatru
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości